-22% Fabryka Kryształów świecących w ciemności 61103

Trefl: Fabryka Kryształów świecących w ciemności 61103, Science4you

Zestaw Fabryka Kryształów Świecących w Ciemności 61103 to doskonała zabawka edukacyjna.

TFL-61103

W magazynie, Wysyłka w 24h

Ostatnie sztuki!

Cena

46,99 zł

59,99 zł

Oszczędzasz: 13,00 zł

Dodaj do listy życzeń

EAN:
5900511611038

Grupa wiekowa
8+
Marka

Dzięki zestawowi Fabryka Kryształów Świecących w Ciemności od Science4You dowiesz się jakie są rodzaje i kształty kryształów,  w jaki sposób się tworzą i wzrastają. Wyhoduj kryształ w skorupce jajka i dzięki temu dowiedz się jak tworzy się geoda. Poznaj zmiany stanów skupienia materii i dowiedz się jak przejść z jednego do drugiego. Czy wiesz czym są minerały i co mają wspólnego z procesem geologicznym? Czy wiesz, że minerały odpowiadają za cechy kryształów? Wykonaj doświadczenie i dowiedz się co dzieje się w naturze podczas tworzenia się skał, które mają w swoim składzie więcej niż jeden minerał.

W zestawie mamy do wykonania 10 eksperymentów.

Dowiesz się :

 • jak formuje się kryształy i stwórz swój własny, niesamowity kryształ świecący  w ciemności
 • obserwuj jak różne odczynniki mogą wpływać na kryształ
 • i inne

Świetna zabawa gwarantowana z zestawem Science4you!

<

Zawartość zestawu:

 • książeczka edukacyjna (36 stron),
 • rękawiczki
 • kolorowe wyciory plastyczne
 • płytki Petriego
 • drewniane szpatułki
 • pipeta Pastera
 • barwnik fotoluminescencyjny
 • niebieski barwik
 • duża miarka
 • małe miarki z zatyczkami
 • ałun potasowy
 • siarczan magnezu

Wymiary opakowania: 38 x 30 x 6 cm

Wiek: 8+

Science4you to seria zestawów, które zachęcają dzieci do robienia eksperymentów. Głównym celem jest zaangażowanie dzieci w praktyczne zdobywanie wiedzy z chemii, fizyki, czy biologii. Doświadczenia przygotowane zostały w taki sposób, aby pozostawić dowolność w użyciu np. barwników, czy zapachów. W eksperymentach mogą brać udział grupy dzieci.

Science4you objęły patronatem: Uniwersytet Gdański, Polska Akademia Dzieci oraz autorka bloga „Moje dzieci kreatywnie”.


Wieloletnie doświadczenie firmy Trefl w tworzeniu zabawek pokazuje, że dzieci najchętniej rozwijają swoje umiejętności poznawcze poprzez zabawę.

Badania naukowe dowodzą, że dzięki przeprowadzaniu doświadczeń i w trakcie zabawy uwalnia się ważny neuroprzekaźnik tj. dopamina, która odpowiada za energię, samopoczucie i motywuje do działania. Seria Science4You od firmy Trefl ma na celu wzbudzenie w dzieciach pozytywnych reakcji, oferując im możliwość przeprowadzania eksperymentów, co zwiększa ich ciekawość świata i umacnia chęć do nauki.

Bawiąc się zestawami naukowymi, dzieci zdobędą nowe umiejętności i wykorzystają drzemiący w nich potencjał.

Umiejętności motoryczne: Rozwój sprawności motorycznej, jak i koordynacji oko – ręka jest bazą do nauki podstawowych czynności jak np. pisania. Zestawy Naukowe wymagają wykorzystywania umiejętności motorycznych co wpływa na ich udoskonalenie.

Koncentracja: Umiejętność skupienia uwagi na wykonywanym doświadczeniu jest bardzo dobrym ćwiczeniem do nabycia sprawności łatwego uczenia się i przyswajania wiedzy z różnych dziedzin.

Edukacja: Przygotowane przez specjalistów książeczki edukacyjne, które są dużym uzupełnieniem samej instrukcji zawierają wiele ciekawych informacji z danej dziedziny, a także kolorowe zdjęcia i rysunki. Dzięki temu poza samym zestawem naukowym dzieci otrzymują także bardzo ciekawą i cenną lekturę.

Kreatywność: Doświadczenia przygotowane zostały w taki sposób, aby pozostawić dzieciom dowolność w użyciu np. barwników, czy zapachów. Dzięki temu nasi mali naukowcy mają możliwość stworzenia niepowtarzalnych kolorów świec, mydeł czy zapachów perfum.

Umiejętność pracy w zespole: Doświadczenia w  zestawach naukowych zostały przygotowane w taki sposób, aby mogły brać w nim udział całe grupy dzieci. Dzięki temu uczestnicy edukacyjnej zabawy nabywają umiejętności współpracy z innymi, w większym zespole.

Produkty podobne, które mogą Cię zainteresować

Kategorie

Ostatnio przeglądane